3 جریان طراحی در سال 2020

3 جریان طراحی در سال 2020

شرایط دنیا و اتفاقاتی که در آن رخ می‌دهد، روی طراحی وب‌ سایت‌ ها نیز تاثیرگذار است. به طور مثال شیوع ویروس کرونا در سرتاسر دنیا تاثیر جالب توجهی در طراحی و ارائه اطلاعات مختلف گذاشته است. به همین دلیل قصد داریم به 3 جریان طراحی در سال 2020 اشاره کنیم. با پلن هاب همراه باشید. با پلن هاب همراه باشید.

۱ – تعادل اهمیت ندارد؛ از فضا استفاده کنید

یکی از 3 جریان طراحی در سال 2020 استفاده از فاصله ها است. فاصله می‌تواند تاثیر زیادی در طراحی یک پروژه داشته باشد. فاصله می‌تواند روی تعامل مخاطب با سایت تاثیر بسیار زیادی بگذارد. بسیاری از طراحان سعی می‌کنند که تعادل را در طرح‌های خود به کار ببرند؛ اما در سال ۲۰۲۰ این جریان تغییر کرده و هر روز سایت‌های بیشتری طراحی می‌شوند که در آن‌ها تعادل اهمیت ندارد و همه چیز خیلی نامتعادل طراحی می‌شود. این جریان «نامتعادل» نام دارد. چرا که فضاهای باز احتمال دارند که به کار بیایند و احتمال دارد که هیچ وقت استفاده نشوند. راه‌های زیادی وجود دارند که می‌توان از این جریان جدید استفاده کرد. استفاده از فاصله‌های سفید، عکس‌ها و حتی با استفاده از لایه‌های مختلف می‌توان طراحی نامتعادل را مورد استفاده قرار داد. این موضوع می‌تواند یک چالش تکنیکی برای سایت‌های ریسپانسیو باشد. چرا که ریسپانسیو بودن سایت به شکل عجیبی فاصله‌های یک سایت را از بین می‌برد.

سه جریان طراحی در سال 2020

۲ – طراحی اسلایدرهای جدید برای عکس

مدت زمان بسیار زیادی است که طراحان اعتقاد دارند که اسلایدرها مرده‌اند و دیگر نباید از آن‌ها استفاده کرد؛ اما اسلایدرها برگشته‌اند و قوی‌تر از قبل ظاهر شده‌اند.

اسلایدرهای جدید ظاهری متفاوت دارند و بسیار جذاب‌تر هستند. جریان حاکی در طراحی اسلایدرهای جدید با انیمیشن‌های جدید و شکل‌های شگفت‌انگیز همراه است. ظاهر اسلایدرهای جدید به هیچ عنوان با ظاهر اسلایدرهای قدیمی بسیار متفاوت است. اسلایدرهای جدید به شکل جذابی با ظاهر اصلی ترکیب شده‌اند.

۳ – اطلاعات مربوط به کرونا یکی از 3 جریان طراحی در سال 2020

یکی از المان‌های طراحی که در زمان شیوع ویروس کرونا در اکثر وب‌سایت‌ها مشاهده می‌کنید،  اطلاعات مربوط به ویروس کرونا است. جریانی که حوزه طراحی وب سایت را هم تحت تاثیر قرار داده است.

گوگل از جمله سایت‌هایی است که اطلاعات گرافیکی جالبی را درباره شیوع ویروس کرونا به کاربران منتقل می‌کند. گرافیکی کردن اطلاعات موجود یکی از جریان‌های مهم در طراحی سایت است. اگر بتوانید اطلاعات را به خوبی در کنار هم قرار دهید، قطعا کاربر را جذب کرده‌اید.

سایت دیگری که در این زمینه بسیار خوب عمل کرده Coronavirus Now نام دارد. سایتی که اطلاعات مختلفی را با طرح‌های جذاب در کنار هم قرار می‌دهد. انیمیشن‌ها و یک طراحی منحصر به فرد در نمایش جذاب اطلاعات و قابل فهم بودن آن‌ها بسیار تاثیرگذار است.

نتیجه

دو مورد از سه موردی که به آن‌ها اشاره کردیم، ارتباطی با ویروس کرونا نداشتند؛ اما هرچقدر که دنیا با این جالش درگیر باشد، جریان‌های بیشتری در حوزه طراحی وب به وجود می‌آیند. موضوع قابل توجه اینجاست که اطلاعات به شکلی طراحی می‌شوند که گروه قابل توجهی از مردم متوجه آن‌ها بشوند. جریان به راه افتاده در حوزه سلامت و شکل استفاده از لوازم بهداشتی مانند ماسک و دستکش نیاز اطلاعاتی جالبی در دنیا به وجود آوردند. اطلاعاتی که باید با ظاهری جذاب و کاملا قابل فهم نشان داده شوند. اینها 3 جریان طراحی در سال 2020 بودند.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مرکز تماس آنلاین پلن هاب
سلام! شما می‎‌توانید در واتساپ با ما در ارتباط باشید.
پس از ارسال پیام، منتظر پاسخ کارشناسان ما باشید.