مشاوره توسعه کسب و کار

چرا به مشاوره توسعه کسب و کار نیاز دارید؟

گروه مشاوره توسعه کسب و کار پلن هاب با داشتن تجربه‌های فراوان در کسب و کارهای اینترنتی و تسلط بر دانش روز دنیا می‌تواند پاسخگوی چالش های صاحبان کسب و کار و مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها باشد. با در اختیار داشتن مشاور متخصص می‌توانید کسب‌وکار خود را به سرعت گسترش دهید. مشاوره و هدف‌گذاری یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها برای توسعه هر کسب و کاری است و به واسطه آن می‌توانید برای آینده برنامه‌ریزی کنید.

خدمات مشاوره و تحلیل کسب و کار پلن هاب

مشاوره

ارائه راه‌کارهای مناسب به تناسب هر کسب‌وکاری می‌تواند جهش بزرگی در گسترس آن کسب‌وکار و افزایش درآمد باشد. مشاوره برای توسعه یک بیزینس، یک امر حیاتی برای سازمان‌ها و شرکت‌ها است.

آنالیز کسب و کار

با تحلیل هر کسب‌وکاری می‌توان به خوبی متوجه فرآینده‌های موجود شد و تغییرات متعددی برای بهبود عملکرد در آن ایجاد کرد.

نیازسنجی

برای توسعه کسب‌وکار و مدیریت آن باید دید خوبی روی بازاری که در آن فعالیت می‌کنید، داشته باشید. نیاز سنجی و امکان سنجی بازار موضوع مهمی است که باید به آن توجه کرد.

چارت سازمانی

نسبت به کسب‌وکار‌های مختلف می‌توان چارت سازمانی تهیه کرد. در چارت سازمانی سمت و شرح وظایف دپارتمان‌ها و سازمان‌های زیر مجموعه مشخص می‌شوند. با توجه به چارت سازمانی می‌توان برای ادامه کسب‌وکار برنامه‌ریزی کرد.

سیستم‌های اندازه‌گیری عملکرد

سیستم اهداف و نتایج کلیدی (Objective & Key Results) که به اختصار OKR نامیده می‌شود، روشی برای تعیین اهداف سازمانی و هدفگذاری بر اساس اطلاعات و خواسته‌های مدیران شرکت‌ها است. با به‌کارگیری این سیستم می‌توان اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت شرکت‌ها و سازمان‌ها را تعیین، و مسیر آن‌ها را مشخص کرد. در این سیستم تمامی اهداف قابل اندازه‌گیری هستند و مدیر مسئول سازمان یا شرکت، می‌تواند با این سیستم کاملا نقاط ضعف و قوت، عملکرد مجموعه و مشکلات مسیر را شناسایی و رفع کند.

طراحی سیستم‌های اندازه‌گیری عملکرد (Key Performance Indicator) یا همان KPI، مناسب هر سازمانی است که دارای هدف مسیر مشخصی باشد. با طراحی این سیستم‌ها می‌توانید متوجه میزان عملکرد کارکنان شوید، از میزان بهره‌وری و انجام کارها مطلع باشید و بهتر از قبل برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. در این سیستم شما کاملا متوجه می‌شوید کدام افراد شایستگی پیشرفت را دارند و کدامیک از کارمندان شما عملکرد خوبی نسبت به وظایفش ندارد.

سهم توسعه کسب‌و‌کار در سازمان‌ها

توسعه کسب و کار
80100%
مارکتینگ
45100%
قیمت‌گذاری خدمات یا محصولات
20100%
تهیه خدمات یا محصولات
15100%

معمولا وقتی یک استارت‌آپ یا شرکت رشد می‌کند و تعداد کارکنان آن افزایش پیدا می‌کند، مشکل کنترل آن‌ها و اینکه آیا همه وظایفشان را به شکلی صحیح انجام می‌دهند، نمایان می‌شود. در این مواقع باید از سیستم‌های اندازه‌گیری عملکرد استفاده کرد. با طراحی و اجرای این سیستم‌ها، مدیران متوجه می‌شوند در کدام بخش و تیم نیاز به بهبود وجود دارد. با برنامه‌ریزی درست، می‌توان بازدهی تیم‌ها و در نهایت سازمان را افزایش داد.

در حال حاضر که بیشتر کسب و کارها رو به آنلاین شدن رفته‌اند، رشد در سازمان‌ها و مخصوصا استارت‌آپ‌ها بسیار سریع اتفاق می‌افتد. اما متاسفانه این رشد که معمولا در اوایل آن شیب صعودی زیادی دارد، ناگهان متوقف شده یا نزولی می‌شود. دلیل آن این است که سازمان‌ها بدون توجه به استانداردسازی فرآیندها و درنظر گرفتن پتانسیل‌های سازمان، تنها به فکر درآمدزایی هستند و این کار را از طریق روش‌هایی مانند افزایش بودجه مارکتینگ انجام می‌دهند. اما بدون استانداردسازی و اصلاح روابط بین دپارتمان‌های مجموعه یا اندازه‌گیری عملکرد کارکنان آن، این اتفاق نمی‌افتد.

همیشه دغدغه سازمان‌ها و شرکت‌ها نرسیدن به اهداف و رشد کسب و کارشان بوده و همین موضوع دلیل نگرانی مدیران یک مجموعه است. سازمان‌ها وقتی در مسیر رشد قرار می‌گیرند به خاطر فشارهایی که به آن‌ها وارد می‌شوند و تغییرات سریع مجموعه، در خطر انحراف از مسیر اصلی اهدافشان هستند. در این مواقع یک مشاور از بیرون سازمان می‌تواند با دید 360 درجه مسائل را بررسی کند و مشکلاتی که از چشم مدیران مجموعه پنهان مانده را بازگو کنند و برای آن‌ها راه حل ارائه دهند.

مدیران و کارشناسان پلن هاب با سال‌ها تجربه در شرکت‌هایی مانند دیجی‌کالا، سیب اَپ، اِکسون و …، می‌توانند سازمان یا شرکت شما را آنالیز کنند، مشکلات را پیدا کنند و برای رفع آن‌ها به شما کمک کنند.


مرحله اول

مرحله اول

آنالیز تمام مجموعه به صورت کامل همراه با فرآیندهای جاری
مرحله دوم

مرحله دوم

تحلیل گزارش‌های موجود و نتیجه‌گیری برای یافتن مشکلات سازمان
مرحله سوم

مرحله سوم

هدفگذاری واقعی نسبت به پتانسیل و توانایی‌های مجموعه
مرحله چهارم

مرحله چهارم

طراحی فرآیندها و آموزش انجام آن‌ها به مدیران و سرپرستان
مرحله پنجم

مرحله پنجم

مشاهده و آنالیز عملکرد، گزارشگیری و فیدبک به مدیر مجموعه
مرحله ششم

مرحله ششم

نتیجه گیری و اندازه‌گیری اهداف

اگر نیاز به مشاوره توسعه کسب و کار دارید فرم زیر را تکمیل کنید. ما با شما تماس می‌گیریم.

    سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
    مرکز تماس آنلاین پلن هاب
    سلام! شما می‎‌توانید در واتساپ با ما در ارتباط باشید.
    پس از ارسال پیام، منتظر پاسخ کارشناسان ما باشید.