تولید محتوا

اهمیت تولید محتوا

محتوا هسته‌ اصلی هر کسب و کاری خواهد بود. با محتوای مناسب می‌توانید برای سایت خود مخاطب بیشتری پیدا کنید. محتوای خوب باعث رشد رتبه سایت در موتورهای جست‌وجو هم می‌شود و باعث خواهد شد مردم سریع‌تر مطالب سایت شما ببینند و مطالعه کنند.  محتوا دلیل اصلی مراجعه کاربران به سایت شما خواهد بود و با تولید محتوای باکیفیت می‌توانید مخاطب را همیشه در سایت خود حفظ کنید.

خدمات تولید محتواب پلن هاب

محتوای غنی

نگارش نقد و بررسی برای محصولات یک فروشگا اینترنتی یکی از روش‌های تولید محتوای غنی است. محتوای غنی به معرفی نقاط ضعف و قوت محصولات و سرویس‌های مختلف می‌پردازد. اکثر مردم به خواندن چنین مطالبی بسیار علاقه‌دارند. در واقع مشتری و مخاطب سایت شما دوست دارد قبل از خرید و استفاده از یک سرویس، درباره آن اطلاعات زیادی داشته باشد. تولید محتوای غنی کمک زیادی به خرید کاربر می‌کند.

نگارش متون

نگارش متن‌های مختلف نیاز به تکنیک و مهارتی خاص دارد. متن‌ها باید براساس استانداردهای SEO نوشته شوند تا در موتور‌های جست‌وجو توسط کاربران دیده شوند.  متن مناسب برای معرفی هر کسب‌وکار و هر محصولی باعث افزایش آگاهی مخاطب می‌شود. افزایش آگاهی مخاطب هم موجب فروش بیشتر آن محصول و حتی سرویس‌های متفاوت خواهد شد. با تهیه متن خوب کاربر مجاب می‌شود که از سرویس و محصولی خاص استفاده کند.

عکاسی صنعتی از محصول

موفقیت یک فروشگاه آنلاین در این است که بتواند نظر مشتری را سریع به خود جلب کند. این کار را به واسطه عکاسی باکیفیت از محصولات می‌توان انجام داد. باید عکس‌های باکیفیت، شفاف و کاملا مشخص از محصول روی فروشگاه‌های اینترنتی قرار داد. تصاویر به سرعت نظر مخاطب را به خود جلب می‌کنند. تصاویر می‌توانند جزییات یک محصول را به خوبی نشان دهند و مشتری را با زاویه‌های مختلف یک محصول آشنا کنند. اگر بتوان تجربه بصری خوبی برای مشتری فراهم کرد، قطعا فروش بیشتری به وجود می‌آید. دیگر قیمت دلیل اصلی برای خرید نخواهد بود. مشتری باید با محصولی که قصد خرید آن را دارد ارتباط برقرار کند و بخش زیادی از این ارتباط با تصاویری به وجود می‌آید که برای محصول تهیه شده است. فروشگاه‌های اینترنتی مطرح دنیا از جمله آمازون، ای بی و علی بابا با خلق تجربه تعاملی میان مشتری و محصول، سعی می‌کنند محصولات خود را سریع‌تر و راحت‌تر به‌فروش برسانند. در واقع آن‌ها با تصاویر کاری می‌کنند که مشتری بتواند بهترین تصمیم را برای خرید بگیرد و از خریدی که انجام می‌دهد، مطمئن باشد. ارتقا تجربه خرید مشتری یکی از دلایلی است که باعث فروش بیشتر محصولات در یک فروشگاه اینترنتی می‌شود. حتی تصاویر باعث می شوند که مشتری راحت‌تر محصول را پیدا کنند. چرا که حافظه بصری مشتری بسیار قوی‌تر است. مشتری همیشه دنبال چیزی می‌گردد که آن را قبلا دیده است. تصاویر باکیفیت از محصولات فروشگاه اینترنتی یکی از اصلی‌ترین موارد برای کسب فروش بیشتر است.

عکاسی لایف استایل

یکی دیگر از حالت‌های عکاسی، عکاسی لایف استایل است. در عکاسی لایف استایل محصولات در محیط‌های واقعی و خارج از استودیو به نمایش در می آیند. در عکاسی لایف استایل می‌توانید بیشتر با ظاهر محصولات آشنا شوید و آن محصول را از زاویه‌های دقیق‌تر مشاهده کنید. عکاسی لایف استایل برای پوشاک، کالاهای دیجیتال و کالاهای آرایشی و بهداشتی بسیار مناسب است. با این حال از هر محصولی می‌توان عکاسی لایف استایل انجام داد.

طراحی گرافیکی

محتوایی که روی سایت خود قرار می‌دهید، باید ظاهر جذابی داشته باشد. طرح‌های گرافیکی جذاب می‌توانند به محتوای شما روح ببخشند و محتوا را برای مخاطب جذاب‌تر کنند. طراحی اینفوگرافی‌های مختلف و طراحی تصاویر گرافیکی می‌توانند نظر مخاطب را سریع جلب کنند. تصاویر گرافیکی و اینفوگرافی‌ها هم با سرعت زیادی میان مردم منتشر می‌شوند و این اتفاق باعث رونق کسب‌وکارتان خواهد شد.

محتوای صوتی و تصویری

محتوای صوتی و تصویری اکنون مخاطب‌های زیادی پیدا کرده است. مردم در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف ویدیو تماشا می‌کنند. تهیه ویدیو برای محصولات و سرویس‌هایی که ارايه می‌کنید، باعث آگاهی بیشتر مخاطب و افزایش فروش می‌شود. همچنین ویدیوها امکان بازنشر بسیار زیادی در شبکه‌های اجتماعی و میان مردم دارند.

تولید محتوای خبری

سایت‌‌ها خبری و وبلاگ‌ها و حتی سازمان‌ها و شرکت‌ها به محتوای خبری نیاز خواهند داشت. در محتوای خبری باید اطلاعات لازم را سریع و به شکلی جذاب به مخاطب ارائه کرد. تولید محتوای خبری باعث افزایش بازدید از سایت‌ها وبلاگ‌ها خواهد شد. همچنین تولید خبر براساس اتفاقات روز می‌تواند بازدید سایت شما را چند برابر کند.

مدل سازی سه بعدی

عکاسی ۳۶۰ درجه و مدل سازی سه بعدی یکی از جدیدترین راه‌ها برای توسعه کسب و کارهای آنلاین به حساب می‌آید. با طراحی سه بعدی و عکاسی ۳۶۰ درجه این امکان را برای مشتری فراهم می‌کنید که محصول را از هر زاویه‌ای که دوست دارد، مشاهده کند. عکاسی ۳۶۰ درجه مجموعه‌ای از تصاویر بسیار باکیفیت خواهند بود که در کنار هم قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند که یک محصول را بتوان از زاویه‌‌های مختلف با کیفیت بالا مشاهده کرد. در مدل سازی سه بعدی هم می‌توانید یک نمونه باکیفیت از محصول مورد نظر خود را پیش روی مخاطب قرار دهید. یک مدل سه بعدی با کیفیت می‌تواند ریزترین ویژگی‌های یک محصول را نشان دهد. عکاسی ۳۶۰ درجه و مدل سازی سه بعدی تجربه مشتری از خرید اینترنتی را افزایش می‌دهند. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که مشتری به یک فروشگاه آنلاین بیشتر اعتماد کند. همچنین عکاسی ۳۶۰ درجه و مدل سازی سه بعدی باعث می‌شوند که مشتری تعامل بیشتری با فروشگاه‌های آنلاین داشته باشد و حس کند که در حال خرید از یک شرکت یا فروشگاه واقعی است. این دو ویژگی میزان بازگشت کالا را هم بسیار کاهش می‌دهند. چرا که مشتری با آگاهی بیشتری محصول را خریداری کرده و از شرایط آن با خبر است. از طرف دیگر عکاسی ۳۶۰ و مدل سازی سه بعدی باعث رشد فروش و سود کسب و کارها و فروشگاه‌های آنلاین هم می‌شوند.

Handle

رپرتاژ آگهی

با رپرتاژ آگهی می‌توانید سایت و فعالیت تجاری خود را در رسانه‌های پربازدید معرفی کنید. با تولید و نشر رپرتاژ در رسانه‌های پربازدید می‌توانید افراد زیادی را به یکباره با خدمات خود آشنا کنید. رپرتاژ‌ها می‌توانند در سایت‌های خبری آنلاین و حتی نشریه‌های آفلاین منتشر شوند. با یک رپرتاژ مناسب می‌توانید جامعه مناسبی از مخاطبین را پیدا کرد و سرویس‌های گوناگونی به آن‌ها ارائه کرد.

استراتژی محتوا

هر کسب‌وکاری برای جذب مخاطب بیشتر نیاز به تولید محتوا دارد؛ اما تولید محتوا باید با برنامه‌ریزی دقیقی صورت بگیرد. به همین دلیل تهیه استراتژی محتوا بسیار مهم است. با تهیه یک استراتژی درست می‌توانید نوع محتوای تولید شده و شکل انتشار آن‌ها در پلتفرم‌های مختلف را زیر نظر داشته باشید و با دریافت بازخوردها، در تهیه محتوای مورد نظر تغییراتی ایجاد کرد. داشتن یک کنداکتور مناسب برای تولید محتوا روی روند توسعه وبسایت تاثیر زیادی خواهد داشت.

محاسبه هزینه تولید محتوا

هزینه تولید محتوا در بخش‌های گوناگون متفاوت است. برای محاسبه هزینه‌های محتوایی مناسب با نیاز کسب و کارتان می‌توانید با کلیک بر روی این دکمه از ابزار پلن ساز آنلاین استفاده کنید.

screen tagپشتیبانی