آمار پادکست

آمار پادکست در سال 2020 ؛ چرا باید پادکست بسازیم؟

پادکست یکی از روش‌های جذاب تولید محتوا به حساب می‌آید که محبوبیت زیادی هم کسب کرده است. افراد زیادی در طول روز پادکست گوشت می‌کنند. به همین دلیل پادکست یک روش جدید و بسیار جذاب تولید محتوا برای بسیاری از افراد و کسب و کارها به حساب می‌آید. هر روز به تعداد شنوندگان پادکست اضافه می‌شود و به همین دلیل از این روش تولید محتوا می‌توان برای کارهای تبلیغاتی و بازاریابی استفاده کرد. آمار پادکست ها در سال 2020 هم بسیار شگفت انگیز است. با پلن هاب همراه باشید تا نگاهی به آمار پادکست در سال 2020 داشته باشیم.

تحقیقات جدیدی که درباره پادکست در سال 2020 منتشر شده، به این موضوع اشاره می‌کنند که سن گوش کردن به پادکست ۱۲ سال به بالا است. در آمار پادکست های سال 2020 به این موضوع اشاره شده که  ۷۵ درصد مردم کشور آمریکا با پادکست آشنایی دارند. در ادامه آمار پادکست مربوط به سال 2020 به این موضوع اشاره شده که مخاطب‌های پادکست در کشور آمریکا ۲۱۲ میلیون نفر است که ۱۰ میلیون نفر بیشتر از سال ۲۰۱۹ است.

در بخش دیگری از تحقیقات صورت گرفته، به این موضوع اشاره شده که ۵۵ درصد آمریکایی‌ها به پادکست گوش کرده‌اند. این آمار در سال ۲۰۱۹ تنها ۵۱ درصد بود. بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که ۳۷٫۵ درصد در مدت زمان سه سال، به تعداد شنوندگان پادکست اضافه شده است.  در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۴۰ درصد آمریکاهایی بالای ۱۲ سال پادکست گوش کرده بودند که این مقدار در سال ۲۰۲۰ به ۵۵ درصد رسیده است.

گزارش مربوط به استقبال از پادکست در سال 2020 به این موضوع اشاره می‌کند که ۳۷ درصد آمریکایی‌ها هر ماه پادکست گوش می‌کنند. برای اولین بار در تاریخ هر ماه ۱۰۰ میلیون نفر در آمریکا حداقل یک پادکست گوش می‌کنند. آمار پادکست در سایر نقاط دنیا هم شما را شگفت‌زده خواهد شد. به همین دلیل نباید پادکست را دست‌کم بگیرید.

 

میزان افرادی که ماهانه پادکست گوش می‌کنند ۵۴ درصد در مدت زمان سه سال افزایش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۷ تنها ۲۴ درصد آمریکاهای بالای ۱۲ سال به صورت ماهانه پادکست گوش می‌کردند. این مقدار در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۳۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

بیش از نیمی از شنوندگان پادکست در آمریکا افراد ۱۲ تا ۳۴ ساله هستند. این مقدار که در سال ۲۰۱۹ تنها ۴۲ درصد بود، در سال ۲۰۲۰ به ۴۹ درصد رسیده است. موضوعی که نشان می‌دهد مخاطب‌های پادکست افراد جوان هستند.

موضوع جالب اینجاست که پادکست محبوبیت بالایی هم در میان سالمندان پیدا کرده است. تنها از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۹ درصد به تعداد افرادی که بالای ۵۵ سال دارند و پادکست گوش می‌کنند، اضافه شده است. آمار می‌گوید که یک چهارم افراد بالای ۵۵ سال در آمریکا شنونده پادکست هستند.

هر هفته افراد بیشتری به شنوندگان پادکست اضافه می‌شود. در سال ۲۰۲۰ و برای اولین بار، تعداد افرادی که در آمریکا هر هفته پادکست گوش می‌کنند بیشتر از افرادی است که به کلیسا می‌روند. پادکست‌‌ها در کشور آمریکا هفته‌ای ۶۸ میلیون شنونده دارند.

زمان گوش کردن به پادکست‌ها هم به شکل جالت توجهی افزایش پیدا کرده است. در سال ۲۰۲۰ به صورت میانگین ۶ ساعت و ۳۹ دقیقه در هفته پادکست شنیده می‌شود.

گوش دادن به پادکست از طریق بلندگوهای هوشمند هم بسیار محبوب است. در کشور آمریکا ۷۴ میلیون نفر بلندگوی هوشمند دارند. بلندگوهای هوشمند آمازون هم بیشترین مخاطب را دارند.

شاید آمار دقیقی از تعداد کسانی که در ایران پادکست گوش می‌کنند در دسترس نباشد، اما قطعا نام پادکست‌های موفق ایرانی زیادی را شنیده‌اید. تهیه و تولید پادکست هم خیلی سخت نیست و خیلی راحت می‌توانید پادکست درست کنید. به واسطه پادکست می‌توانید اطلاعات کاملی از محصولات و سرویس‌های خود به مخاطب منتقل کنید. حتی می‌توانید درباره موضوعات عمومی و اجتماعی و ورزشی صحبت کنید. گوش کردن به پادکست بسیار راحت است. می‌توانید داخل خودرو و در زمان رانندگی به پادکست گوش کنید. می‌توانید در زمان ورزش کردن پادکست گوش کنید و حتی در زمان هم می‌تواند شنونده پادکست بود.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


screen tagپشتیبانی